Rodinné domy

Chcete si postavit svůj rodinný dům?

Máte představu, jak má Váš vysněný rodinný dům vypadat? Z jakých materiálů ho chcete mít postavený? Nebo chcete rekonstruovat starší rodinný domek na nový? Nebo chcete jen přistavět ke stávajícímu rodinnému domu třeba jednu místnost? Pokud máte určitou představu, máte vyhráno, pokud ne, nezoufejte...pomůžeme Vám, provedeme návrh Vašeho rodinného domu dle Vašich představ, budete Vy sami "projektanti" svého rodinného domu. My Vám jen pomůžeme ty Vaše představy dát na papír, naprojektujeme ho, vyřídíme stavební povolení - děláme zakázky na klíč.

Vše začíná výběrem parcely, kde má Váš vysněný rodinný dům stát. Ovšem je to velmi těžká otázka, koupit tuto parcelu, nekoupit tuto parcelu. Ti, co parcelu "zdědili", takhle neuvažují. Pomůžeme Vám s výběrem parcely, zjistíme dle územního plánu, zda je stavba vůbec možná, a za jakých podmínek. Taktéž zjistíme stávající inženýrské sítě. Komu parcelu nabízí realitní kancelář, může mít vyhráno, ale nemusí...je třeba si stávající stav sítí ověřit. Pozor!!! Inženýrské sítě mají svá ochranná pásma a bezpečnostní pásma. Ty je třeba respektovat, což nebývá v praxi tak jednoduché.

Podle parcely se umísťuje rodinný dům do terénu. Terény bývají mírně svažité, svažité atd...Limitní jsou i vzdálenosti od cizích parcel, odstupové vzdálenosti od domů, komunikací atd...Velmi důležitým faktorem je velikost domu, jeho půdorysné rozměry a výška.

Přichází na řadu otázka, pro kolik lidí rodinný dům budu stavět. Můžu si postavit bungalov třeba jen pro sebe a svou rodinu, můžu stavět rodinný dvougenerační dům, můžu si postavit i bytový dům s několika byty. Je to jen na mně, co chci.

Výběr správného materiálu konstrukce, zdiva nebo dřevostavby, je velmi důležitým krokem. Vždyť chceme mít dům proslunněný, vzdušný, ve kterém nechci mít velké náklady na vytápění, ohřev vody atd.

Pokud chcete s čímkoliv poradit, volejte Ing.Ivo Axmanna, 725 010 255.